SKAB / BUNDSKAB, malet pels, Allmoge, 17/19. årh.

344532. SKAB / BUNDSKAB, malet pels, Allmoge, 17/19. årh.

To skabslåger med indvendige hylder og skuffer. Længde 144 cm, dybde 43,5 cm, højde 74 cm.

Brugs- og aldersrelateret slitage, revner, mærker. Senere malet i gråt.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.311