HAVNELANDSKAB I PANORAMISK STIL, UKENDT KUNSTNER, OLIE PÅ PANEL, CA. BEGYNDELSEN AF DET 20. ÅRHUNDREDE.
3444870. HAVNELANDSKAB I PANORAMISK STIL, UKENDT KUNSTNER, OLIE PÅ PANEL, CA. BEGYNDELSEN AF DET 20. ÅRHUNDREDE.
Et maleri, der skildrer et havnelandskab i panoramisk stil af en ukendt kunstner.
Olie på træ maleri med indramning.
Uden at underskrive.
Dating ca. begyndelsen af det 20. århundrede
Størrelse med ramme (bredde x højde) ca. 48 x 23 cm
Billedstørrelse (bredde x højde) ca. 42 x 17,5 cm.
Uden at underskrive.