344434. DESK, Louis XV stil, Charles Cressent kunst.
Fineret med jacaranda, delvist forgyldt bronzebeslag, hjørner med hermerdekoration, tre skuffer, læderbeklædt top med guldsnit, højde 78, bredde 165 dybde 85 cm.