Polstret og broderet polstring med blomsterdekoration. Udskårne trædetaljer. Sofa og lænestole med løse hynder. Inkluderet beskyttelse til armhulerne.
Tre-personers sofa, længde ca 192, sædehøjde 45 cm.
Et par lænestole, sædehøjde 45 cm.
Tre stole, sædehøjde 45 cm.
Brugsslitage, stødmærker, pletter, armmanchetter med lidt grovere slid.
Tre stole, sædehøjde 45 cm.