3436946. LYSEKRONE, 90 cm høj, midten af det 20. århundrede.
Stor lysekrone, 8 lysarme, elektrificeret, malm og messing.
Total højde 90 cm
Diameter ca. 80 cm.
Brugsslitage med mindre slid på overfladen. Elektricitet ældre, der ydes ingen funktionsgaranti. Tung.