WALTER KNOLL. Stort bord/spisebord med tulipanbund, marmor, 1970'erne.
3436800. WALTER KNOLL. Stort bord/spisebord med tulipanbund, marmor, 1970'erne.
Stort bord/spisebord med tulipanbund, marmor, 1970'erne, konstruktion med en tulipanformet base lavet af hvidlakeret metal og en oval marmorbordplade,
Dimensioner ca.: H. 72 cm, B 170 cm, dybde 99 cm.
Alderstilpassede tegn på brug og gnidning, ridser i marmor på steder, beskyttende lag delvist med mindre revner/skader mangler skruer til fastgørelse af bordpladen.