UGO DOSSI (GEB. 1943). Skakgrafik.

3436557. UGO DOSSI (GEB. 1943). Skakgrafik.

Ugo Dossi (f. 1943), skakgrafik, farvesilketryk, 1973, signeret, dateret, nummereret '97/249' og påskrevet 'Alechin-Saemic (Berlin 1923) ', ca. 65 x 50,5 cm, indrammet bag glas, med ramme ca. 67 x 52 cm.

Ikke testet uden for boksen.

Få foretaget en gratis vurdering!

Ikke testet uden for boksen.

Antal besøg: 621