LOFTFOTOLAMPE, majolica, omkring århundredeskiftet 1900.

343478. LOFTFOTOLAMPE, majolica, omkring århundredeskiftet 1900.

6 lysestager, kop af frostet glas med reliefdekoration Diameter 58, højde 57, total højde 84 cm.

Mindre slitage og mangler brandrør. Let buede lysestager.

Få foretaget en gratis vurdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besøg: 830