3433711. Vægplade, majolica, ramme i presset ark, Villeroy & Boch, Schramberg, Tyskland, 18./20. århundrede.
Indretning af gule liljer mod turkis base, aftagelig fra rammen. Diameter ca. 30/45 cm.
Mærker, gennem revne, reparation, slid, spåner på fodringen, to metalklør mangler.