AKUSTISK GUITAR, Höfner, midten af det 20. århundrede.

3433684. AKUSTISK GUITAR, Höfner, midten af det 20. århundrede.

Senere sager er inkluderet. Plectrum beskyttelse, mikrofon og betjeningsknapper er inkluderet. Længde 106 cm.
Proveniens: Har tilhørt Bo „Mora“ Mårtensson, kendt som guitarist i Malmø bandet Gonks i 60'erne og som karakteren Skumberg i tv-serierne Solstollarna og Toffelherotaren.

Brugsslitage. Hul til mikrofon, betjeningselementer mv. Reparationer og tilføjelser. Halsen lidt skrå. Der ydes ingen funktionel garanti.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.075