3430910. ALTSAXOFON, messing, King, model 613, U.S.A.
Saxofon i hårdt etui med tilbehør og 2 hæfter:
„Jeg lærer at spille saxofon, 1", Håkan Harryson, 1985.
„Saxofon og jeg, 1", Lennart Petersson og Runé Stålspets, Thore Ehrling musik AB, 1992.
Taskemål ca. 61 x 27 x 16 cm.
Brugsslitage, en del på dysens hals er løsnet i lodningen, delvist forvitret metal, ridser. Ikke testet, der gives ingen funktionel garanti. Hæfter med noter.
Taskemål ca. 61 x 27 x 16 cm.