HANS J WEGNER. Bakkebord, PP35, Andreas Tuck, Danmark.

3430490. HANS J WEGNER. Bakkebord, PP35, Andreas Tuck, Danmark.

Bord med foldestel i eg, og løs bakke i teak. Brændstemplet ramme.
Dimensioner: Ø 61 cm, højde 48 cm.

Værktøjsbane, skive revnet i to dele, rammen mangler en sprint.

Kunstner/designer

Hans J Wegner (1914–2007)

Få foretaget en gratis vurdering!

Kunstner/designer

Hans J Wegner (1914–2007)

Antal besøg: 1.568