SVEN LJUNGBERG. Gademotiv.

SVEN LJUNGBERG. Gademotiv.
3427656. SVEN LJUNGBERG. Gademotiv.

Litografi i farver, 30 x 50 cm. Signeret og nummereret Sven Ljungberg 112/150.

Damen til højre var lærer på Replösaskolan, og hun blev kaldt „Långan“. Ifølge Sven Ljungberg (aug. 2008).

Ikke undersøgt uden for rammen.

Kunstner/designer

Sven Ljungberg (1913–2010)

Få foretaget en gratis vurdering!

Kunstner/designer

Sven Ljungberg (1913–2010)

Antal besøg: 587