UNBEKANNTER KÜNSTLER. MALERI, engelsk, "Taking the Micky" dateret 1884.
342730. UNBEKANNTER KÜNSTLER. MALERI, engelsk, "Taking the Micky" dateret 1884.
Olie på lærred, humoristisk genrescene med sømænd i engelsk havn, monogram og dateret nederst til højre, nyere indramning, 50 cm x 60 cm engelsk maler, monogram.
restaureret, lærredet omforet, retouchering (for det meste i himlen).