UNBEKANNTER KÜNSTLER. MALERI, engelsk, "Taking the Micky" dateret 1884.

342730. UNBEKANNTER KÜNSTLER. MALERI, engelsk, "Taking the Micky" dateret 1884.

Olie på lærred, humoristisk genrescene med sømænd i engelsk havn, monogram og dateret nederst til højre, nyere indramning, 50 cm x 60 cm engelsk maler, monogram.

restaureret, lærredet omforet, retouchering (for det meste i himlen).

Få foretaget en gratis vurdering!

Daniel Meyer Antiquitäten und Auktionen
Antal besøg: 1.953