G. WILSON. MAYFLOWER, UKENDT KUNSTNER, ÆTSNING, 20. ÅRHUNDREDE.
3426815. G. WILSON. MAYFLOWER, UKENDT KUNSTNER, ÆTSNING, 20. ÅRHUNDREDE.
En ætsning med titlen Mayflower af en ukendt kunstner fra det 20. århundrede.
Et skib er vist med to engelske flag.
Billedet er håndskrevet med en blyant med titlen nederst til venstre og signeret nederst til højre: G. Wilson.
Rammestørrelse (bredde x højde) ca. 26,5 x 22 cm
Pladestørrelse (bredde x højde) ca. 12,5 x 8,5 cm.