DIETER RAMS til VITSOE. Modulært reolsystem/Hyldevæg, model '606', lakeret aluminium, 1960'erne.
3425774. DIETER RAMS til VITSOE. Modulært reolsystem/Hyldevæg, model '606', lakeret aluminium, 1960'erne.
Dieter Rams til Vitsö, reolsystem model '606', Tyskland, 1960'erne, aluminium, fineret træ;
Reolsystem bestående af:
2 beholdere med skuffer - h. 11 cm, B. 90.5 cm, dybde 35,5 cm,
2 containere med hængslet dør - h. 39,5 cm, B. 66 cm, dybde 35,5 cm,
2 containere med hængslet dør - h. 39 cm, B. 90.5 cm, dybde 35,5 cm,
1 beholder med hængslet dør, låsbar - h. 39 cm, W. 90.5 cm, dybde 35,5 cm,
10 hylder/brædder - 88 x 21,5 cm,
10 hylder/brædder - 66 x 21,5 cm,
1 hylde/bord - 90,5 x 33,5 cm,
2 hylder/brædder - 66 x 35,5 cm,
3 hylder/brædder - 55,5 x 21 cm,
1 hylde - 55,5 x 35,5 cm,
9 skinner - 114 cm,
9 skinner - 84 cm,
6 skinner - 11 cm,
skruer, ingen nøgle tilgængelig.
Aldersmæssig brugstilstand med mindre tegn på slid, lejlighedsvise ridser, en hængslet dør med en lille pause.
Reolsystem bestående af:
1 hylde - 55,5 x 35,5 cm,
9 skinner - 114 cm,
9 skinner - 84 cm,
6 skinner - 11 cm,