KEY SATO/KEI SATO (JAPAN/FRANKRIKE 1906-1978). „Portrait de Temps“, olie på lærred/blandede medier, signeret og dateret -63.

3425649. KEY SATO/KEI SATO (JAPAN/FRANKRIKE 1906-1978). „Portrait de Temps“, olie på lærred/blandede medier, signeret og dateret -63.

Titlet og signeret og dateret a tergo.
Udstillingsetiketter fra Hamilton Galleries, Hyde Park, London og World House Galleries, Madison Avenue, New York. Den nuværende ejer købte maleriet fra Galerie Börjeson, Malmø.

Dimensioner 92x73 cm, rammemål 97x78 cm.

Bemærk, at et maleri med nøjagtigt det samme motiv og farveskala blev solgt hos Sotheby's den 25. maj til 4. juni 2021.

Minimal retoucher.

Få foretaget en gratis vurdering!

Minimal retoucher.

Betalingsmetode for genstanden

BetalingskortBankoverførsel

Levering

: Angiv placering

Angiv din placering for at se transportmuligheder og -priser.

Antal besøg: 297