VASE, EMILE GALLÉ.

VASE, EMILE GALLÉ.
3422008. VASE, EMILE GALLÉ.

Art Nouveau, solifleur, overhængsglas i pink og bordeaux med ætset dekor med forestilling om fuschia, signeret „Gallé“, Frankrig, første halvdel af det 20. århundrede, højde 16,5 cm.

Let håndteringsslitage.

Tema

Art Glass - Art Nouveau

Få foretaget en gratis vurdering!
3422008. VASE, EMILE GALLÉ.

Let håndteringsslitage.

Tema

Art Glass - Art Nouveau

Antal besøg: 299