3419936. OLE WANSCHER. Sofa, mahogni, Cado, Danmark.
Sofa med massiv mahogni ramme, fast polstret ryglæn og løst sæde betrukket i blåt uldtekstil. Badge markeret med serienummer.
Dimensioner: længde 137, dybde 70, højde 83 cm. Siddehøjde ca. 42 cm.
Brugsslitage og ridser, hovedsageligt på benene. Polstring med pletter. Lille revne i rammens beslag mod armen.