3419927. OLE WANSCHER. Sofa, mahogni, Cado, Danmark.
Sofa med massiv mahogni ramme, fast polstret ryglæn og løst sæde betrukket i blåt uldtekstil. Badge markeret med serienummer.
Dimensioner: længde 137, dybde 70, højde 83 cm. Siddehøjde ca. 42 cm.
Brugsslitage og ridser, hovedsageligt på benene. Polstring med pletter. Skader på fastgørelsespunktet på rammen på armen, der har brug for renovering.