3419721. THONET. To skammel.
Thonet, to trebenede kammel, træ- og metalkonstruktion, med fabrikantens badge på undersiden,
Dimensioner ca.: H. 42/45 cm, diameter 33 cm.
Alderstilpassede tegn på brug og gnidning, på steder ridser, gnidning og stød, malingsflisning, delvis flashrust, nogle fodbeskyttere mangler.