V. NASON. MURANO GLASSKULPTUR, AND, CA. 1960, SIGNERET, HØJDE CA. 14CM (SIGNERET).
3419675. V. NASON. MURANO GLASSKULPTUR, AND, CA. 1960, SIGNERET, HØJDE CA. 14CM (SIGNERET).
Murano glasskulptur i form af en and i tre glasfarver: klart, grønt og blåt glas.
Af den berømte glaskunstner V. Nason
Der er en kunstners signatur på kanten af glasbunden, se billeder.
Dateret omkring 1960-1970 rom
Højde ca. 14 cm
Bredde ca. 20 cm.
En ridse på glasbunden, ellers ingen skade på glasset. Meget god stand pga. alder, se billeder.
Dateret omkring 1960-1970 rom
Højde ca. 14 cm
Bredde ca. 20 cm.