V. NASON. MURANO GLASSKULPTUR, AND, CA. 1960, SIGNERET, HØJDE CA. 14CM (SIGNERET).

3419675. V. NASON. MURANO GLASSKULPTUR, AND, CA. 1960, SIGNERET, HØJDE CA. 14CM (SIGNERET).

Murano glasskulptur i form af en and i tre glasfarver: klart, grønt og blåt glas.
Af den berømte glaskunstner V. Nason
Der er en kunstners signatur på kanten af glasbunden, se billeder.
Dateret omkring 1960-1970 rom

Højde ca. 14 cm
Bredde ca. 20 cm.

En ridse på glasbunden, ellers ingen skade på glasset. Meget god stand pga. alder, se billeder.

Få foretaget en gratis vurdering!

Dateret omkring 1960-1970 rom

Højde ca. 14 cm
Bredde ca. 20 cm.

Betalingsmetode for genstanden

PayPalBetalingskortBankoverførsel

Levering

: Angiv placering

Angiv din placering for at se transportmuligheder og -priser.

Adresse

Schanzenstraße 9
68159 Mannheim
Tyskland

Placering
MA - R
Antal besøg: 32