K. HAUCK, UDSIGT OVER PFALZ, AKVAREL, 20. ÅRHUNDREDE, SIGNERET FOR HÅND OG INDRAMMET.

3419459. K. HAUCK, UDSIGT OVER PFALZ, AKVAREL, 20. ÅRHUNDREDE, SIGNERET FOR HÅND OG INDRAMMET.

En landskabsskildring „Et glimt af Pfalz“ i akvarelmaleri af en ukendt kunstner fra hovedstadsområdet Rhin-Neckar (i Tyskland).
Indrammet billede signeret for hånd, nederst til højre i brunt: K. Hauck
fra det 20. århundrede, Tyskland

Rammestørrelse (bredde x højde) ca. 39,5 x 30 cm.

God stand, mindre tegn på alder.

Få foretaget en gratis vurdering!

Betalingsmetode for genstanden

PayPalBetalingskortBankoverførsel

Levering

: Angiv placering

Angiv din placering for at se transportmuligheder og -priser.

Adresse

Schanzenstraße 9
68159 Mannheim
Tyskland

Placering
MA - K
Antal besøg: 25