K. HAUCK, UDSIGT OVER PFALZ, AKVAREL, 20. ÅRHUNDREDE, SIGNERET FOR HÅND OG INDRAMMET.
3419459. K. HAUCK, UDSIGT OVER PFALZ, AKVAREL, 20. ÅRHUNDREDE, SIGNERET FOR HÅND OG INDRAMMET.
En landskabsskildring „Et glimt af Pfalz“ i akvarelmaleri af en ukendt kunstner fra hovedstadsområdet Rhin-Neckar (i Tyskland).
Indrammet billede signeret for hånd, nederst til højre i brunt: K. Hauck
fra det 20. århundrede, Tyskland