Bordlamper med marmorbund og forgyldt træ. Indretning af blomster i metal. Højde ca. 70 cm.
Brugsslitage, mærker, tab af forgyldning. Indretningen af blomster løs fra beslaget øverst på en lampe
Arbejdede på tidspunktet for katalogisering. Der ydes ingen funktionel garanti.