SKÅL, DAUM FRÈRES.

SKÅL, DAUM FRÈRES.
3417377. SKÅL, DAUM FRÈRES.

Art Nouveau, flettet glas i orange og lyserød med udhæng med plaketter, ætset og emaljemalet dekor med billeder af blomstrende frugttræer, signeret „DAUM NANCY“ og med Lorraines kors, diameter 13,5 cm.

Let håndteringsslitage.

Tema

Art Glass - Art Nouveau

Få foretaget en gratis vurdering!
3417377. SKÅL, DAUM FRÈRES.

Let håndteringsslitage.

Tema

Art Glass - Art Nouveau

Antal besøg: 282