341687. SALONGRUPPE, 3 dele, rokokostil, SM Wincrantz, Skövde, midten af det 20. århundrede.
Plysbeklædt sofa og lænestol, søjlebord. Sofa Længde 122 cm.
Bordhøjde 62, længde 90, 60 c,. Lænestol ryg højde 74 cm.
Slitage, slidte dele, pletter, bordplade med slidridser, revnet lak.