BORD BORD OG STOLE, gustaviansk stil, 1900-tallet.

34165. BORD BORD OG STOLE, gustaviansk stil, 1900-tallet.

Det dækkede bord er fineret i mahogni, ben med sorte fløjter. Største bordmål: Længde 59, bredde 43, højde 60 cm.
Stole et par mahogni, dekoration med fleuroner og båndroset.

Brugsslitage, det største bord med hvid plet på toppen, det mindste bord med skader på et hjørne. Stof med pletter.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 741