DANSK DESIGN. Stol, bøg, skai, Danmark, 1960s.

3416135. DANSK DESIGN. Stol, bøg, skai, Danmark, 1960s.

Stol med stel af bejdset bøg, sæde og ryg betrukket med sort skai. H. 71 B. 51 Sh. 43 cm.

Med brugsspor, herunder løshed i samlinger og revnedannelse.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.192