Vegetabilsk diamantbroche, fra slutningen af det 19. århundrede.

3413644. Vegetabilsk diamantbroche, fra slutningen af det 19. århundrede.

Sølv med udsigt over 14K guld på bagsiden, kronede rosenslipede diamanter, ca 1.60 ct. runde cabochonslebne turkiser og aljofarperler. 6,5 x 2,4 cm. 9,8 gr.

To diamanter mangler og et lille brud i en anden.

Betalingsmetode for genstanden

BetalingskortBankoverførsel

Levering

: Angiv placering

Angiv din placering for at se transportmuligheder og -priser.

Adresse

Rosellón 227
08008 Barcelona
Spanien

Placering
Joya’s Sala
Antal besøg: 8

Andre interessante genstande