Bord sidst i 1800-tallet, stole 1900-tallet.
Spisebord med udtrækbare plader længde fra 133 til max 247 cm.
6 stole med polstret ryg og sæde i blåt fløjl, ryghøjde 114 cm.
Bord med tørre revner, stole let vakkelvorne og med mindre ridser. Der mangler nogle nitter, løs del til undervogn medfølger.