JP. Sauer & Sohn „Pirchbüchse“ m/98 kal. 8X57I #208120.

3411355. JP. Sauer & Sohn „Pirchbüchse“ m/98 kal. 8X57I #208120.

Bouncer tysk repeter. Mærke Sauer&Sohn Model 98. Kaliber 8x57i. Supplerende nr. 208120. Tudlængde
61 cm. 5 skud. Halv-ottekantet med solide, letskårne splines. klaffesyn. Flagsikring. Tryk venligst med dobbelt udløser. Flammehærdet endestykke. Stempel med pistolgreb og kindstøtte. Krogmonteret ældre kikkertsyn med loddede ringe.

Slid og slitage. Meget god stand.

Få foretaget en gratis vurdering!

Adresse

Cederströms Slinga 1
195 61 Arlanda Stad
Sverige

Antal besøg: 593