GULV, egetræ, Tempus Fugit, signeret og dateret -79.
341083. GULV, egetræ, Tempus Fugit, signeret og dateret -79.
Modellen kan opdeles i tre dele, med tre messing lod, manglende urværk, messing urskive "Tempus Fugit". Bagside signeret: XX KJ -79.
Leveres med skruer med mere til urværk, samt ekstra urskive i træ "Urgos" med løse messingtal.
Længde: 59,5, Bredde: 35, Højde: ca 215 cm.
Brugsslitage, lille tør revne.
Manglende bevægelse.
Manglende bevægelse.