340948. LOUNGE MØBLER, 9 dele, empirestil, tidligt 20. århundrede.
Sofa, bord, to lænestole, tre stole, to piedestaler.
Sofa længde 147, bord højde 76, bredde 61, længde 99. Piedestalhøjde ca 82-83 cm.
Slitage, pletter, skader, sofa med reparerede armlæn, vakkelvorne stole.