EN AUSTRALSK NYHEDSSERVIETRING MED ELEKTROPLADE, TREKANTET MED EN KOOKABURRA.

3408331. EN AUSTRALSK NYHEDSSERVIETRING MED ELEKTROPLADE, TREKANTET MED EN KOOKABURRA.

Producent S.D. & Co, omkring 1900, 7 cm bred, og følgende elektroplade, 19./20. århundrede, en violinmønster suppeske, to kødspyd, par drueskærer, elfenbenshåndteret fiskeskærer, to sauceskeer, en paraferet, en kagekniv med perlemorhåndtag, en kammerlysestage, med gadroon-kanter, mangler snuffer, George II-stilformet cirkulær salver, med skal indbyrdes indbyrdes, 20,5 cm i diameter, indgraveret med et kam, otte amerikanske dessertskeer, forskellige producenter og en monteret Royal Worcester cylindrisk chinoiserie-dekoreret kiksetønde, med fladhængslet dæksel og svinghåndtag, 22cm høj (20).

Blandet brugt stand, elektropladen slidt på mange stykker, kiksetønde, fliset og mangler finial.

Få foretaget en gratis vurdering!

Betalingsmetode for genstanden

BetalingskortBankoverførsel

Levering

: Angiv placering

Angiv din placering for at se transportmuligheder og -priser.

Adresse

The Red House
44 Hyde Street
Winchester
SO23 7DX
Storbritannien

Placering
LR
Antal besøg: 41