EN AUSTRALSK NYHEDSSERVIETRING MED ELEKTROPLADE, TREKANTET MED EN KOOKABURRA.
3408331. EN AUSTRALSK NYHEDSSERVIETRING MED ELEKTROPLADE, TREKANTET MED EN KOOKABURRA.
Producent S.D. & Co, omkring 1900, 7 cm bred, og følgende elektroplade, 19./20. århundrede, en violinmønster suppeske, to kødspyd, par drueskærer, elfenbenshåndteret fiskeskærer, to sauceskeer, en paraferet, en kagekniv med perlemorhåndtag, en kammerlysestage, med gadroon-kanter, mangler snuffer, George II-stilformet cirkulær salver, med skal indbyrdes indbyrdes, 20,5 cm i diameter, indgraveret med et kam, otte amerikanske dessertskeer, forskellige producenter og en monteret Royal Worcester cylindrisk chinoiserie-dekoreret kiksetønde, med fladhængslet dæksel og svinghåndtag, 22cm høj (20).
Blandet brugt stand, elektropladen slidt på mange stykker, kiksetønde, fliset og mangler finial.