TE-SÆT, sølv, 4 dele, rokoko stil, 1900-tallet.

340546. TE-SÆT, sølv, 4 dele, rokoko stil, 1900-tallet.

Kande: Højde 17,5 cm.
Fadet: Længde 19, Bredde 13 cm.
Sukkerskål og flødekande med indvendig forgyldning.
Dele stemplet "PDA IMP"; Svenske importfrimærker.
Totalvægt 850 g inklusive isolatorer.

Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Kande: Højde 17,5 cm.

Brugsslitage.

Antal besøg: 2.533