MATHIAS ENGSTRÖM. Kommode, Rokoko, Stockholm, 1760'erne.

340474. MATHIAS ENGSTRÖM. Kommode, Rokoko, Stockholm, 1760'erne.

Fineret i valnød, jacaranda og blommetræ.
Beslag af brændt forgyldt bronze.
Signeret i øverste skuffe: M. ENGSTRÖM.
Brun kalkstensplade. Snaplås.

Har tidligere tilhørt Nyckelvikens Slot.

Længde 130 cm Bredde 60 cm Højde 84 cm.

Alders slid.
Disk med rettelser.

Nøgle/nøgler findes

Få foretaget en gratis vurdering!

Brun kalkstensplade. Snaplås.

Alders slid.
Disk med rettelser.

Nøgle/nøgler findes

Antal besøg: 4.157