stor skulptur "Maria" tysk mester, 1700-tallet.

340395. stor skulptur "Maria" tysk mester, 1700-tallet.

Udskåret og malet træ, stor, imponerende figur fra en korsfæstelsesgruppe, orig. Fatning, højde 90 cm.

en arm mangler, sideafslag på rammen og delvis gammel anobia.

Få foretaget en gratis vurdering!

Daniel Meyer Antiquitäten und Auktionen
Antal besøg: 1.018