3390928. SPISEBORD, 1940'er/50'ere.
Skivefineret i mahogni.
Længde ca. 150, bredde 78, højde 72 cm.
2 udtrækkelige skiver på 61 cm.
Ridser, pletter, slagmærker, slidmærker, mindre finerskader. Noget skrøbeligt.
Udtrækkelige plader med afvisning, revner, ikke fineret.