VASE og SKÅL, "Tona" Bengt Orup, Johansfors, 1957.

338466. VASE og SKÅL, "Tona" Bengt Orup, Johansfors, 1957.

Grøntonet glas Vase, højde 38,5 cm.
Skål, højde 10, diameter 26 cm. Signeret Orup, Johansfors.

Slitage, ridser på skål og vase, gravering i bunden af skålen.

Få foretaget en gratis vurdering!

Leiflers Auktionshus
Antal besøg: 2.892