BORDUR, imperium, Frankrig, første halvdel af 1800-tallet.

338463. BORDUR, imperium, Frankrig, første halvdel af 1800-tallet.

Såkaldt portalur. Sort sten og forgyldt messing. Emaljeret urskive. Højde ca. 58 cm.

Brugsslitage. Pendel og nøgle til rådighed.

Nøgle/nøgler findes

Få foretaget en gratis vurdering!

Nøgle/nøgler findes

Antal besøg: 2.205