Lepine Juvenia lommeur, fra begyndelsen af det 20. århundrede.
3379365. Lepine Juvenia lommeur, fra begyndelsen af det 20. århundrede.
18K guld kasse med en diameter på 48 mm. Guld urskive signeret 'Modesto Jou, Plateria 70 Barcelona' med mikrosekund klokken seks. Manuel rebbevægelse. 52,7 gr.
Rustende kugle. Fungerer korrekt på tidspunktet for katalogisering. Der gives ingen anden garanti.