CECILE PELLISSIER. "Pres de Hautepierre". Bakket landskab nær Athos, Franche-Comte-regionen.

337615. CECILE PELLISSIER. "Pres de Hautepierre". Bakket landskab nær Athos, Franche-Comte-regionen.

Cecile Pellissier (maler 19./20. århundrede, Frankrig); Akvarel på papir, ca. 1910/30, signeret nederst til højre, oprindelig indrammet. mål ca. 46x36 cm.

Lette alderstegn, stel beskadiget.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.316