BRONZE, skulptur, 2 hjorte, Frankrig, 19. århundrede.

336927. BRONZE, skulptur, 2 hjorte, Frankrig, 19. århundrede.

Et par monumentale bronzeskulpturer, to bølgende hjorte med smuk patina på marmorbunde, messingplade med undtl. Beskrivelse, sandsynligvis Frankrig, 19. Jh, H x B med base ca. 68x70 cm.

Ingen anmærkninger.

Få foretaget en gratis vurdering!

Ingen anmærkninger.

Kunst & Auktionshaus Walter Ginhart
Adresse

Steinmetzpl. 2-3
83684 Tegernsee
Tyskland

Placering
Ginhart
Antal besøg: 1.437