3364593. DANSK DESIGN. Skænk, nøddetræ, Dansk Snedkermester, første halvdel af 1900 tallet, Danmark.
Dansk Snedkermester. Skænk af fineret nøddetræ med to skabe og fire skuffer.
Nøgle medfølger.
Højde: 77 cm.
Længde: 174 cm.
Dybde: 51,5 cm.
Almindelig alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Nøgle/nøgler findes