LAJOS BARTER. Skitser til statuer (5).

3362617. LAJOS BARTER. Skitser til statuer (5).

Skitser til statuer, 1984/1995, hver signeret, topograferet og dateret og delvist forsynet med noter, ca. 29 x 21 cm - 32 x 24 cm, indrammet bag passepartout og glas ca. 41 x 32 cm - 51 x 40 cm (5).

En tegning med tungere meldug. Ikke testet uden for boksen.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 486