33597. KERAMIK og GLAS, omkring 26 dele, Kosta, Iittala, Murano.
Champagne strudse, 2 stk, Orrefors.
Vas, Tapio Wirkkala, Iittala, sign. TW.
Glas, 5 stk, Iittala.
Figuren, sandsynligvis Murano.
Skåle, 2 stk, Orrefors.
Fodglas, 12 stk, Orrefors, mm.
Brugsslitage. Vas, Iittala, Kantstødt. Figur, revne. Et glas, Orrefors, mindre Kantstødt. Yderligere oplysninger: figuren med større skader.