CRYSTAL CROWN, messing med prismer, Rejmyra glas & krystalprodukter, anden halvdel af det 20. århundrede.
335759. CRYSTAL CROWN, messing med prismer, Rejmyra glas & krystalprodukter, anden halvdel af det 20. århundrede.
Krystal lysekrone med 5 lysestager og 5 lyspunkter.
Lampehøjde 60 cm.
Total højde 82 cm.
Diameter ca 47 cm.
Mærket Håndskårne Ægte Bohemian Crystal, Glass & Crystal produktion Rejmyra.
Lampehøjde 60 cm.
Total højde 82 cm.
Diameter ca 47 cm.