335653. KANDELABER og lyslygte i støbejern, anden halvdel af 1900-tallet.
Femarmet kandelabre i sortlakeret støbejern 5 lysmanchetter Højde 24 cm Bredde 46 cm Lysestage i stativform Højde 5 cm Ettiekttmarked Algots slør.
Brugsslitage Ridser Stativ med rust.