3356290. SKRIVEBORDSSÆT, 4 stykker, nysølv, træ.
Skrivestativ med blækhorn, sodavandsholder, brevpapirkniv og stempel.
Skrivestativ længde ca. 29,5cm.
Delvis overfladeslid, ridser, pletter, glasindsatser mangler til blækhorn, personlig gravering på oversiden af skrivestativet.