WILHELM KÅGE. Bordlampe, Argenta, Gustavsberg.

3352783. WILHELM KÅGE. Bordlampe, Argenta, Gustavsberg.

Stentøj med sølvdekoration.
Omarbejdet vase stemplet A8.
Glas- og metalskærm.
Højde med skærm 35 cm.

Brugsslitage.
omarbejdet og boret vase.
Arbejdede på tidspunktet for katalogisering. Der ydes ingen funktionel garanti.

Kunstner/designer

Wilhelm Kåge (1889–1960)

Få foretaget en gratis vurdering!

Stentøj med sølvdekoration.
Omarbejdet vase stemplet A8.
Glas- og metalskærm.
Højde med skærm 35 cm.

Brugsslitage.
omarbejdet og boret vase.

Kunstner/designer

Wilhelm Kåge (1889–1960)

Antal besøg: 562